26. 3. 2018

TestHub

TestHub

Od řídicích systémů přes IoT a IIoT až po automatizaci budov

Kritické provozy nebo dlouhý životní cyklus systémů a aplikací znamenají vyřešit unikátní sadu problémů. Mít hluboký vhled – od nasazení a aktualizace RTU přes automatizaci budov a bezpečnostní systémy až po IoT a IIoT – to vše umíme testovat.

Automaticky a pravidelně

Jednorázový test je skvělá věc pro zjištění, jak si na tom stojíte právě teď. A jeho výsledek platí do první aktualizace firmware, operačního systému aplikace nebo komunikačního subsystému. Při řešení bezpečnosti musíme testovat a prověřovat pravidelně. A pravidelně znamená automaticky.

Dokážeme reagovat na každou změnu ve firmware konfiguraci nebo komunikačních protokolech. A díky tomu Vás nepřekvapí, že ve vašem RTU se po aktualizaci objevilo zase to staré předvolené heslo, které jste již odstranili.

Ty správné informace místo kvanta dat

Dozvíte se, jestli je zařízení bezpečné, jestli je možné získat privilegovaný přístup nebo jestli je možné narušit komunikační bezpečnost. Zkrátka to, co byste se dozvěděli při standardním testu. Do Vašeho workflow přibude jeden plně automatizovaný mezikrok – TestHub.

S několika rozdíly – díky kontinuálnímu testování se dozvíte, jestli počet problémů roste nebo klesá. A jako bonus získáte pro každé zařízení v TestHubu detailní seznam aktiv až na úroveň aplikačních knihoven.

Jsou to jen čtyři kroky

Na začátek sestavíme seznam testovaných zařízení a jejich vzájemných vazeb. A to automaticky nebo manuálně na základě dokumentace.

Pak určíme jaké testy dávají smysl.

Zavedeme zařízení a jeho firmware do konfiguračního managementu. Jde o jednorázovou akci, kterou uděláme sami.

Můžeme testovat firmware, skenovat zranitelnosti, fuzzovat porty a protokoly, vyhledávat konfigurační problémy nebo simulovat zátěž. 

Výsledky testů nájdete v dashboardu, z kterého se dostanete k reportům. Toto je místo, kde uvidíte nalezené problémy, změny mezi verzemi i opakované chyby v konfiguraci.

Poraďte se o Vašem projektu
napište nám na

hello@rolken.cz

nebo zavolejte

Nejde jenom o bezpečnost

Poradíme si i s testováním hardware, protokolů, analýzou firmware, aplikační logikou až po inventarizaci použitých knihoven. Mimo bezpečnostních umíme i zátěžové a integrační testy se zohledněním specifik jako centralizovaná nebo decentralizovaná architektura.